“Najgłośniej krzyczy serce” pokazuję, że nie zawsze pokazujemy światu, to co czujemy, lub myślimy. I choć tak bardzo ważne jest szukanie pomocy, kiedy jej potrzebujemy, to niestety nie zawsze jest to możliwe, a najgorzej jest wtedy, gdy poprosimy o pomoc, a w zamian otrzymujemy zwykły hejt, lub wyśmiewanie, i brak zainteresowania.

Nina zmaga się z poważnymi problemami, z którymi nie wie, jak może sobie poradzić. O pomoc rodziców, nie chce prosić, ponieważ sądzą oni, że z ich córką jest wszystko w porządku, w szkole za to Nina jest ignorowana przez swoich nauczycieli, którzy jej ciągle mówią, że przechodzi przez okres dojrzewania i za kilka miesięcy, wszystko samo się ułoży.

Przez znajomymi Nina uchodzi za osobę idealną, a nawet za wzór do naśladowania. Dobrze się uczy, ma kochającą rodzinę, i przyjaciół, a nawet pasję, jaką jest taniec, z którym wiążę swoją przeszłość. Niestety Nina w środku, jest jak tykająca bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć, przewracając życie dziewczyny do góry nogami.
Kacper nie może się pozbierać po stracie, jak go dotknęła. Nie wiedząc jak rozmawiać z ojcem, który ułożyć swoje życie po swojemu, zapominając o swoich dzieciach, Kacprowi pozostało jak najszybsze ukończenie szkoły, znalezienie pracy i zajęcie się swoim młodszym bratem. Kacper musi również zapomnieć o swoich marzeniach, i porzucić swoje pasję, tylko po to, aby stworzyć bezpieczny dach nad głową dla swojego brata.

Kiedy Nina i Kacper się spotykają, chcą pomóc sobie nawzajem. I choć może ich początki nie będą za szczęśliwe, ponieważ Kacper ciągle odrzuca pomocną dłoń Niny, to z czasem, a także po wydarzeniach, które ich spotkają, tych dwoję, odnajduję wspólny język, tym samym wyciągając siebie nawzajem z trudnych chwil i wspomnień.
Martyna Senator- zadebiutowała powieścią “Kiedy wolność mówi szeptem”, lecz to książki z serii “Z miłości” zapewniły jej rozpoznawalność, zwłaszcza wśród młodszej części czytelników.

Martyna Senator tworzy głównie książki dla młodzieży, poruszając w nich tematy dla nich ważne, z psychologicznego punktu widzenia.