Atmosfera nad morzem czy jeziorem, słońce, plaża-łatwo zapomnieć, iż woda to groźny żywioł. Impreza nad wodą to zupełnie coś odmiennego niżeli standardowa potańcówka w klubie. To jedna z najlepszych alternatyw dla ludzi, którzy kochają się bawić. Kryje ona jednak za sobą wiele niebezpieczeństw.

Jeżeli jednak dobrze zaplanujemy wieczorne szaleństwo możemy ich uniknąć. Najczęstszym z zagrożeń spotykanym w tego typu miejscach są narkotyki oraz napaść. Zapewne wielu z nas słyszało o sławnej „pigułce gwałtu” i wielu innych środkach odurzających. Uważajmy zatem na wszystkie nasze trunki, nigdy nie zostawiajmy ich poza naszym zasięgiem. Co do napaści, bezpieczniej jest poruszać się w grupach. Pojedyncze osoby są zawsze dużo łatwiejszym celem. Warto również posiadać przy sobie najprostsze środki do samoobrony, mowa tutaj o gazie pieprzowym. Innym jednak niebezpieczeństwem jest nieunikniony na dyskotekach alkohol.

Wielu ludzi nieumiarkowanie go spożywa a co za tym idzie szybko traci kontrolę nad sobą. Alkohol to tzw. trunek na odwagę. Niebezpieczne pomysły rodzące się po jego spożyciu mogą prowadzić do poważnych wypadków. Woda kusi do orzeźwiającej kąpieli, która nie jest odpowiednim wtedy pomysłem. Zakrapiana impreza nad wodą może skończyć się nawet tragicznie. Aby uniknąć nieprzyjemnego doświadczenia, zarówno na dyskotece nad wodą jak i standardowej imprezie, które może zostać na bardzo długo w naszej pamięci należy dostosować się do kilku dość prostych zasad i zawsze wybierając się na imprezę ich przestrzegać.

  • Po pierwsze: Pilnuj wszystkich swoich cennych rzeczy, które ze sobą zabrałeś. Niepotrzebne zostaw w bezpiecznym miejscu-w domu.
  • Po drugie: Zachowaj ogromną ostrożność w nawiązywaniu nowych kontaktów, w szczególności z osobami pod wpływem alkoholu i innych używek.
  • Po trzecie: Wracając z imprezy samotnie, nigdy nie korzystaj z drogi na skróty, drogi nieoświetlonej i mniej uczęszczanej przez innych ludzi.
  • Po czwarte: Nie prowadź samochodu po spożyciu alkoholu.

Jeżeli nawet uda Ci się nie zrobić sobie krzywdy to jaką masz pewność, że nie zrobisz jej innej osobie? Podsumowując, dyskoteka to świetny pomysł na letnie wieczory jednakże trzeba zachować zdrowy rozsądek. Życzymy zatem dobrej, rozsądnej zabawy i bezpiecznego powrotu do domu każdemu czytelnikowi.