Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, fani znowu mogli posłuchać swoich idoli na żywo.

Przypomnijmy sobie najciekawsze koncerty światowych gwiazd, które odbyły się w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat.

Światowe sławy w Polsce

Jednym z koncertów, o których warto wspomnieć, był występ zespołu Aerosmith, który odbył się 2 czerwca 2017 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Koncert był częścią pożegnalnej trasy zespołu.

W tym samym roku, w naszym kraju pojawił się również Sting, który nieco wcześniej, bo 27 marca, czarował swoim głosem słuchaczy na warszawskim Torwarze. W 2017 roku w Polsce gościli również: Deep Purple – zespół zagrał 23 maja w Łodzi i dzień później w Katowicach. 31 maja oraz 1 czerwca, również w Łodzi, zagrała gwiazda pop Ariana Grande. 20 czerwca Trójmiasto gościło fanów Guns N’ Roses, a 30 czerwca koncert zagrał The Weekend. 5 sierpnia w Szczecinie wystąpił włoski tenor Andrea Bocelli.

Rok 2018 również obfitował w muzyczne wydarzenia. Do najciekawszych koncertów można zaliczyć występ Davida Guetty 27 stycznia w Krakowie, Depeche Mode zagrali 7, 9 i 11 lutego, kolejno w Krakowie, Łodzi i Gdańsku. 28 kwietnia w Krakowie zagrała legendarna Metallica, a 30 czerwca w Warszawie ze swoim show wystąpili Beyonce i Jay-Z. 11 i 12 sierpnia w Warszawie można było posłuchać Eda Sheerana.

W roku 2019, 31 maja w Warszawie wystąpiła Rita Ora, natomiast w Krakowie, 4 maja, gościł Elton John, a 7. – Enrique Iglesias.

Powrót po pandemicznej przerwie

Po dwuletniej przerwie, fani spragnieni możliwości posłuchania swoich idoli na żywo, nie mogli narzekać. W czerwcu 2022 roku wystąpili w Polsce: Enrique Iglesias (10.06. Łódź), Guns N’ Roses (10.06. Warszawa, PGE Narodowy), Alicia Keys (26.06. Tauron Arena Kraków), Ed Sheeran (25 i 26.06. Warszawa, PGE Narodowy), a 18 lipca w Tauron Arenie zaśpiewał Harry Styles.